policiskastanicaKavadarci fin

28.09.2020

Рано утринава, во 02.15 часот во Полициската станица во Кавадарци било пријавено дека на регионалниот пат Мушев Гроб- Кавадарци. патничко моторно возило „голф“ со неготински регистарски ознаки, управувано од А.Р.(20) од Неготино излетало од сообраќајна лента.

Во незгодата, 17- годишна сопатничка од Кавадарци се здобила со тешки телесни повреди, а возачот се здобил со телесни повреди констатирани во Општата болница Кавадарци.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци./А.Д

Kavadarci fin

27.09.2020

Четворица од Кавадарци по еден од Росоман и Неготино се новите позитивни случаи на ковид 19 во последните 24 часа, потврдија од ЦЈЗ.
Ново заболените се на возраст од 38 до 61 година.

jancevПо партиските препукувања на вчерашната  седница на советот на општина Кавадарци, градоначалникот Митко Јанчев јавно апелираше сите да ги надминат партиските интереси и нагласи дека само со работење во интерес на сите граѓани, може да се постигне добар резултат во општеството.

lozari gradonacalnik

26.09.2020

Maките на лозарите по се изгледа немаат крај. Секоја година иста приказна која се повторува и оваа година. Ако има квалитетно грозје, визбите сакаат да го купат речиси за без пари, ако пак квалитетот на родот потфрли како оваа година, ист проблем, никој не сака да го купи, ниту пак да го плати.

covid kavadarci26.09.2020

Продолжува да расте бројот на нози позитивни на Ковид 19 во тиквешкиот регион.

krvodaruvanje

24.09.2020

Уште една успешна вонредна крводарителска кација беше реализирана во Кавадарци. 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново