Две лица повредени во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Кавадарци-Прилеп

Објавено на 11 февруари, 2016 во 15:13

Две лица се повредени во сообраќајна несреча што се случила попладнево околу 14.30 часот на регионалниот пат Кавадарци – Прилеп, кај местото викано „Фаришка Спирка“.

До сообраќајната несреќа дошло кога патнички автомобил марка фиат , удрило во брег, се превртело и при тоа удрило во комбе кое идело од спротивната страна. На овој потег од патот сообраќајот бил целосно во прекин од 14.30 до 14 10 часот , но сега веќе се одвива непречено.

Полицијата изврши увид на местото на несреќата./Д.С

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.