Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

jancev izjavaГрадоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев ги отфрла во целост шпекулациите дека преминува во СДСМ, откако синоќа беше гостин на трибината на оваа партија што се одржа во Кавадарци. Јанчев нагласува дека на трибината се појавил исклучиво како градоначалник за да слушне околу проектите за Кавадарци што треба да се реализираат со финансиска поддршка од државата.

„Бев присутен да ги слушнам нивните проекти и да видам дали нашите проекти се усогласени во делот со она што го предлагаат  и им го кажуваат на кавадарчани.  Кажаа дека ќе се прави граничниот премин, кажаа дека ќе се прави заобиколница. Единствена моја забелешка е што гасификацијата е задоцнета.  Бев да слушнам и што му се намерите за лозарите,  кога ќе се пуштат субвенции. Како градоначалник од тој аспект бев, од морални причини“ објаснува Јанчев.

Јанчев нагласува дека не ги дели луѓето по политичка ниту верска основа, туку единствено гледа да се обезбедат подобри проекти за општината која ја води во моментот.

„ Ако не бевме корпоративни и објективни во овие две години Кавадарци ќе беше како пред две години. Бидејќи немаме суети и его Кавадарци одите  и ќе оди напред. Кој како толкува и размислува. Јас размислувам баш вака дека треба да се соработува со секој релевантен фактор, по готово со владата и министрите за да општината оди напред,  а ако седиме дома и опструираме и кажуваме кој од која пол партија доаѓа  нема иднина“ додава Јанчев./А.Д

peskaravel

deltaprom

malina

babuna1

Поврзани вести

Kozuvcanka NG 300x250 Duma

veles2

gradsko1

caska

JPVLISICE

romantik1

jkpsvetinikole

crvenkrst2

vmro

biblioteka

fokus1

teatar

sekerce

gradinka

macaovcarova

konsalting

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА СЕМЕЈСТВОТО МАНЕВИ

На 20 декември 2019 година во пожарот што изби во комплексот Варналиите, во Велес, на улица: „Јован Наумов Алабакот“ целосно е оштетена и куќата со реден број 10 на семејството Маневи во која живееја Љубица и Бојан. Огнот ги пеплоса покуќнината, мебел, технички апарати и гардероба. Тие немаат каде да живеат. Засега се згрижени кај роднини. На Љубица и Бојан им е потребна граѓанската помош и поддршка. Граѓани, да му покажеме на ова семејство, дека не е само во загубата на имотот. 

Пред и за време на новогодишните и божикни празници, секој од Вас колку што може нека донира на сметка 210-5016284563-22, депонент НЛБ Тутунска Банка АД Скопје. Сопственик на сметката е Манева Љубица со живеалиште на ул. Јован Наумов Алабакот број 10 во Велес. Број на повикување за физички лица е 289, за правни лицае 262, со назнака донација.

За добронамерните граѓани надвор од Македонија уплатите можат да се вршат на IBAN Code MK7210501628456322, SWIFT TUTNMK22.

Најново