Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kovid kavadarciПо пауза од неколку дена повторно во Тиквешијата се дијагностицирани нови заболени од корона вирус. Сите се со симптоми.

Двајца заболени има во Кавадарци. Станува збор за сопружници на 68 и 72 години и тие се хоспитализирани на инфективно одделение во велешката болница. Еден случај има во Неготино. Маж на возраст од 55 години, исто така хоспитализиран во велешката боница.

„Во Росоман е дијагностицвиран еден случај. Станува збор за момче на возраст од 21 година. Има симптоми, но е на домашно лекување“ информира епидемиолог д-р Ристе Јовановски.

А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново