Маж физички ја нападнал поранешната сопруга

Објавено на 14 декември, 2022 во 14:16

Четириесет и едно годишниот З.Ј од велешко село физички ја нападнал неговата 39 годишна сопруга. Полициски службеници од Сектор за внатрешни работи Велес, вчера, го лишеле од слобода и го привеле во полициска станица.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.