maski fin

18.01.2021

Секторот за внатрешни работи Велес во изминатите 24 часа за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита, евидентира вкупно 31 лице.

bolnica fin

18.01.2021

Во Општа Болница Велес хоспитализирани се вкупно 38 ковид пациенти. Од нив 29 се потврдени позитивни, двајца сомнителни и седум пациенти се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

Infektivnovleznavrata fin

17.01.2021

Починатиот е маж на 66 годишна возраст што на Инфективно одделение бил примен и лекуван две недели.

BubaMijakova1

17.01.2021

По кратко боледување и на седумдесет и седум годишна возраст, утрово во Велес, почина доајенот на велешкото радио спикерство Љупка Буба Мијакова, Таа е препознатлива по авизото „Зборува Радио Титов Велес“, снимен со нејзиниот радиофоничен глас, со што секој ден и цели 35 години постарите велешани го слушаа со децении на почетокот на програмата на локалната радиостаница. Авизото со гласот на Мијакова сега се наоѓа во архивот во Велес.

 kontejneri fin

15.01.2021

Општината модернизира а граѓаните со стари навики, наместо отпадот од дома да го фрлаат во подземните контејнери тие го оставаат околу нив.

Infektivno noemvri 2020

15.01.2021

На Инфективно одделение се лекуваат 31 ковид пациенти и на Интерно одделение се лекуваат седум пациенти.
Вкупно во Општа болница Велес хоспитализирани се нови 38 ковид пациенти.

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново