Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Четириесет и пет годишен таксист од Велес го загуби животот во тешка сообраќајна несреќа. Несреќата се случила утрово околу десет часот на крстосницата на улиците „АСНОМ“ и „Андон Шурков“, поточно пред бензиската станица Црна Река.

Возачот на такси возилото се движел право по улицата АСНОМ кога диретно се удрил во камионот кој се движел во правец кон мостот на улицата Андон Шурков. Од силината на ударот на лице место починал такси возачот кој бил сам во автомобилот, додека возачот на камионот поминал без телесни повреди.

„Во амбулантата на хируршкото одделение во 10.20 часот со возило на итна медицинска помош е донесен пациент роден 1971 година повреден во собраќајна несреќа. Но за жал уште кога го донесоа не покажуваше никакви знаци на живот и само можевме да констатираме смрт. Немаше потреба од реанимациони постапки. Додека кај другиот соучесник во собраќајната несреќа освен стресот не беа констатирани никакви телесни повреди“, рече портпаролот на болница д-р Петре Кодовски.

На местото на несреќата увид извршија јавен обвинител и екипа на СВР Велес.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново