Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

zapaleno vozilo

Патнички автомобил, марка „Мерцедес Ц180“ еден час по полноќ е опожарен во двор од семејната куќа на ул. „Гоце Делчев“ во с. Отовица - Велес, информираа од СВР Велес.

 

„Возилото е со штипски регистарски броеви, сопственост на С.И (64) од Велес.  Од страна на екипа од Територијалната противпожарна единица - Велес возилото е изгаснато. Увид на местото на настанот изврши екипа од СВР Велес“ рече портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски./А,Д

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.