Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

svr veles

Ова го покажуваат резултатите од последната контрола што полициските службеници ја реализирале во неделата, на 23 јуни, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи - Велес. Тогаш биле контролирани три градови Велес, Кавадарци и Неготино.

Од вкупно 25 возачи кои управувале автомобили под дејство на алкохол 9 се регистрирани во Велес,5 во Неготино и 11 во Кавадарци, соопштија од СВР Велес.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново