Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Kocevskid fin

Вратени се сите долгови што општината ги имаше кон ЈКП „Дервен” и кон другите добавувачи со што локалната институција работи во позитива.

- Од лани во годинава пренесе и 40 милиони денари од Владата за изградба на затворен градски пазар и уште 30 милиони денари за недовршени градежни работи, или вкупно 70 милиони денари, рече градоначалникот Аце Коцевски.

Тој соопшти повеќе финансиски информации кој ги спореди со трошењата направени во годините пред да биде именуван на градоначалничката функција.

Како примери на домаќинско работење со парите на граѓаните или даночните обврзници ги прикажа за четири пати помалку потрошените пари за репрезентација поточно во минатата година 128.397,00 наспроти 970.351,00 денари во 2016 година, додека за гориво 794.816,00 денари во споредба со 2016 година кога биле потрошени 1.044.941,00 денари како и двојно намалените патни трошоци за што биле исплатени 678.779,00 денари наместо 1.374. 564,00 денари во 2016 година.

Општина Велес во 2016 година имала капитални расходи во вкупен износ од 80.165.165,00 денари додека минатата година 62.464.556,00 денари./У.Ј

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново