Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 Obljuba fin

29.09.2020

Дваесет и четири годишна девојка од Велес, вчера во Полициска станица Велес, пријавила дека на 20 септември во два наврати, била жртва на обљуба.

Во двата наврати насилник било исто момче.

Прв пат физичкото насилство и обљубата се случиле во хотел во Велес и втор пат во близина на река Бабуна, кај Велес.

Врз девојката насилствата и обљубите ги извршил пријател на момче на нејзина пријателка.

Од Секторот за внатрешни работи Велес соопштија дека работат на расчистување на случајот./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново