Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Policijakontrolamaski fin

1.10.2020

Покрај предвидената мерка за носење на заштитна маска надвор од домот граѓаните не секогаш ја имаат на своите лица. Тоа го потврдува полицискиот билтен во кој се соопштува дека во изминатите 24 часа полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Велес, од трите полициски станици во Велес , Кавадарци и Неготино казниле вкупно 61 лице.

Поточно за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита казнети сe 32 велешани, 15 кавадарчани и 14 неготинци./С.А

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново