Рекордно напишани казни за не носење на заштитна маска од страна на полициските службеници

Објавено на 11 април, 2021 во 11:26

maskizashtitniteatarveles fin

11.04.2021

Рекордни 114 граѓани, во Велес, Кавадарци и Неготино, биле затекнати од полициските службеници додека не носеле заштитна маска на почетокот на викендот.

Од нив 91 во Велес, пет во Кавадарци и 18 во Неготино, информира Секторот за внатрешни работи како информација за временски период од 24 часа вчера, сабота 10 до утринава, недела 11 април.

Според статистиката на овј Сектор на МВР во претходното деноноќие петок 9 кон сабота 10 април евидентирани се 23 лица, и тоа осум во Велес, осум во Кавадарци и седум во Неготино.

-Против лицата ќе следуваат соодветни мерки, пишува во информацијата на СВР Велес.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.