Velesnoke1 fin

22.04.2020

Во изминатото деноноќие на ниво на Секторот за внатрешни работи Велес забраната за движење не ја почитувале четири лица, и тоа, сите во Велес. Тие се приведени и лишени од слобода.

SVRVeles fin

22.04.2020

Полицискиот билтен на Секторот за внатрешни работи Велес во изминатите неколку дена бележи една тепачка што се случила во петокот на 17 април во селото Оморани и еден физички напад над жена од Кавадарци, пријавен вчера, вторник, 21 април.

Centarzajavnozdravje fin

22.04.2020

Едно лице вработено во инфективното одделение при општата болница во Велес и две лица кои самоиницијативно се тестирале во клиниката "Жан Митрев" после појавата на симптоми на Ковид-19 се новозаболени од инфективното заболување во изминатото деноноќие во Велес.

policijashetaci fin

21.04.2020

На денешната прес конференција министерот за здравство Венко Филипче во врска со Центарот за јавно здравје во Велес, посочи дека еден од тамошните вработени е во самоизолација, но сите одделенија работат нормално.

Zgradatadezinfekcija fin

21.04.2020

Завршен е увидот на Институтот за судска медицина за починатите мајка и син, во стан на улица „4 јули“, во Велес. Сите анализи покажале дека Катица и Ванчо Манојлови починале пред 3 до 5 недели од пронаоѓање на телата.

BlagojGjorev fin

21.04.2020

Тепачката се случила вчера, на 20 април, околу 16.30 часот и во неа учествувале Ѓ.А.(32) од Велес, О.Ш.(20) и Д.Ш.(18).
Според соопштението на Секторот за внатрешни работи Велес по претходна вербална расправија Ѓ.А.(32) од Велес бил физички нападнат од О.Ш и Д.Ш.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново