Во велешка болница 29 ковид пациенти на кислородна поддршка

Објавено на 1 септември, 2021 во 14:59

Во Општа болница Велес хоспитализирани се 44 ковид пациенти од кои 36 се потврдени позитивни, пет пациенти се сомнителни на вирусот и тројца пациенти се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

-Од болничките пациенти на Инфективно одделение се лекуваат 42 и на Интерно одделение двајца пациенти, соопшти портпаролката на велешка болница, Д-р Елеонора Јованова.

Денеска на кислородна поддршка се 29 ковид пациенти.

Во текот на денот од болничко лекување испишан е еден пациент како оздравен со еден негативен тест.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.