Затворен за сообраќај стариот пат Велес – Градско поради асфалтирање

Објавено на 15 септември, 2023 во 09:44

Авто мото сојуз на Македонија известува дека регионалниот пат Р1102 Велес Градско, поточно стариот пат, ќе биде затворен за сообраќај во наредните денови, поради асфалтирање.

-Сообраќајот ќе биде во прекин денеска, на 16 и 18 септември во период од 08:00 до 18:00 часот, додаваат од АМСМ.

Сообраќајот на другите државни патишта се одвива непречено по суви коловози.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.