Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

fkborec fin

По долги 18 години , попладнево од 17 часот, на градскиот стадион „Зоран Паунов“ фудбалерите на „Борец“ за прв пат како домаќини на натпревар во Првата македонска фудбалска лига ќе одиграат натпревар. Ривал им е најтрофејниот македонски клуб „Вардар“. Тоа не е дерби на второто коло на Првата македонска фудбалска лига но избраниците на тренерот Горазд Михајлов се подготвени за голема битка. Судија на натпреварот е Јосип Бартон од Скопје.

Фудбалските фанови во Велес и навивачката група „Гемиџиите“ подготвуваат спектакал. На социјалните мрежи се споделуваат покани и се бодрат што поголем број на граѓани да дојдат на натпреварот. Се очекува бодрење со „Ајде, ајде Борец“ од најмалку 4 илјади фанови.

Домаќините несомнено дека ќе ја имаат големата поддршка од дванаесеттиот играч, кој наместо на теренот ќе се наоѓа на трибините на стадионот.

Бесплатен е влезот за овој натпревар.

Фановите очекуваат публика помеѓу 4 и 5 илјади граѓани и секако спектакл за враќањето на „Борец“ во Првата македонска фудбалска лига.

Натпреварот ќе може да се проследи и преку директен телевизиски пренос на МРТВ и Арена Спорт./А.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново