На „Трката за Рацин“ над 500 возрасни и 120 учесници деца, ќе има и странци (видео и фото)

Објавено на 9 јуни, 2023 во 15:32

Над 500 возрасни ,годинава,ќе учествуваат во „Трката за Рацин“ што во недела, 11 јуни,ќе се одржи на улиците во Велес. Исто така пријава за учество испратија и 120 деца кои што ќе учествуваат во детската трка. Стартот и целта на трката ќе бидат пред споменикот на Коста Солев Рацин во паркот пред Гимназијата.

Трајче Илијевски од АК „Борец“ во денешната изјава за медиумите ги појасни сите детали на „Трката за Рацин“.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.