Фудбалски меч за историја: Македонија за првпат на чекор до пласман на Европското првенство

Објавено на 12 ноември, 2020 во 14:17

 МЕЧ ЗА ИСТОРИЈА Македонија за првпат на чекор до пласман на Европското првенство

12.11.2020

Денеска од 18.00 часот на „Динамо Арената“ во Тбилиси ќе се игра натпреварот од УЕФА Лигата на нации за пласман на наредното ЕП, битката помеѓу Грузија и Македонија.

Нашите фудбалери вечерва ќе се борат за победа која ќе ни значи прв историски настап на континенталните собири во сениорска конкуренција. Од УЕФА преку видео најавија дека вечерва изборот е Македонија или Грузија.

Им посакуваме успех на нашите фудбалски репрезентативци на вечерашниот натпревар, веруваме дека гордо, достонствено во вистинско светло ќе ја претстават својата држава, а Македонија конечно ќе има причина за славење !

 

Мите Јаначков

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.