„Кајак Клуб Бабуна“ – најстариот велешки клуб со траен белег во кајакарскиот спорт во Македонија.

Објавено на 15 февруари, 2022 во 06:39
Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.