Денеска облачно со дожд!

Објавено на 4 јуни, 2013 во 07:18

Времето денеска  ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и посвежо.

Ќе дува умерен северозападен ветер, а во западните и крајните источи предели ќе дува засилен западен и југозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од 8°C до 15°C, а максималните дневни температури од 16°C до 26°C. УВ индекс 5.

 

Во Скопје во вторник ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Ке дува умерен северозападен ветер. Утринската температура од 13°C, а максималната дневна ќе достигна до 23°C.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.