Mинистерот Филипче и рускиот амбасадор ќе го дочекаат слетувањето на првата пратка вакцини Спутник

Објавено на 6 март, 2021 во 15:45

aerodrom skopje fin

06.03.2021

Министерот за здравство Венко Филипче и амбасадорот на Руската Федерација во Северна Република Македонија, Сергеј Баздникин, утре на меѓународниот аеродорм во Скопје ќе ја пречекаат првата пратка вакцини против Ковид 19, кои Министерството за здравство ги купи од рускиот производител Спутник , соопшти Министерството за здравство.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.