Утрово забележан нов земјотрес во Македонија

Објавено на 17 март, 2021 во 09:11

 uploads thumbs resize 800x420 396401

17.03.2021

Утрово е регистриран земјотрес кај Кичево со јачина од 2,5 степени според Рихтер.

Епицентарот на земјотресот бил на 17 километри североисточно од Центар Жупа, на длабочина од 2 километри.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.