Министерот Спасовски даруваше крвна плазма за болните од ковид-19

Објавено на 29 март, 2021 во 12:03

166280797 1877761739068107 841547928088716087 n

29.03.2021

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, преку својот фејсбук профил информираше дека денеска дарувал крвна плазма за пациентите болни од вирусот ковид-19.

166494560 1877761792401435 4956092474149348367 n

–Дарувањето крвна плазма во овие моменти е од круцијална важност за да го победиме заеднички Ковид-19. Ги охрабрувам сите коишто закрепнале од Ковид-19 да донираат конвалесцентна плазма, да ја зголемиме шансата за успешен исход за секој којшто се бори против коронавирусот. Дарувај крвна плазма, СПАСИ ЖИВОТ!, гласи фејсбук статусот.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.