23 прекршувања на забраната за движење и 609 лица казнети за не носење маска

Објавено на 31 март, 2021 во 11:32

mvr logo

31.03.2021

Министерство за внатрешни работи соопшти дека 23 лица ја прекршиле забраната за движење за време на полициски час, кој трае од 22.00 до 05.00 часот.

Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 609 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.