(Видео) На територија на РСМ 584 лица не носеле маска и 21 не го почитувале полицискиот час

Објавено на 9 април, 2021 во 09:26

 mvr logo

09.04.2021

Од 20.00 часот до 05.00 часот констатирано е дека 21 лице, не ја почитувало забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 584 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

                                                     

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.