Почина од Ковид-19 Тони Николовски кој гимазија заврши во Велес

Објавено на 10 април, 2021 во 11:39

ToniNikolovski fin

10.04.2021

Од последици од ковид-19 почина Тони Николовски, посебен советник за односи со јавност на министерот за земјоделие и шумарство Аријанит Хоџа.

Николовски беше медиумски работник со искуство во повеќе телевизиски куќи и долги години беше камерман во А1 телевизија.

Роден е на 24.8.1964 година во Битола, живееше и гимназиското образование го заврши во Велес.

Тој е сопруг на поранешната пратеничка Ленче Николовска како и татко на два сина.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.