УХМР: Денеска сончево време, утре облачно со врнежи од дожд

Објавено на 22 април, 2021 во 07:22

soncevo

22.04.2021

Денеска не очекува променливо облачно време со сончеви периоди, почести во источните делови. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре и во сабота ќе преовладува облачно и посвежо време со врнежи од дожд кои ќе се пообилни во јужните делови од земјата. Во недела и на почетокот на следната работна недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и температурите ќе бидат во пораст.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.