Земјотрес од 2,6 степени утрово ја потресе Македонија

Објавено на 23 август, 2022 во 10:14

Земјотрес од 2,6 степени според Рихтер утрово ја потресе Македонија.

Потресот, регистриран во 09:04 часот, бил со епицентар 12 км северо-источно од Охрид, и 68 км северо-источно од Елбасан, Албанија.

Длабочината на потресот бил на 5 км.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.