Повторно двоцифрен број на новозаболени од ковид-19

Објавено на 16 јули, 2021 во 14:51

Во последните 24 часа се направени 3.470 тестирања, а регистрирани се 18 нови случаи на Ковид-19.

Регистрирани сe 5 оздравени пациенти и не се регистрирани починати пациенти.

Досега во земјата се направени вкупно 923.515 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.882, бројката на оздравени пациенти е 150.159, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 236.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.