Претседателот Пендаровски ги одмери силите со светскиот бодибилдинг шампион (фото и видео)

Објавено на 18 април, 2022 во 13:33

Во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски како гостин пристигна светскиот шампион во бодибилдинг Михал Крижанек. Словакот притоа ги одмери силите со претседателот Пендаровски во дисциплината „туркање на рака“.

– Нерешено со светскиот шампион во бодибилдинг Михал Крижанек од Словачка. Имав можност да го сретнам за време на неговиот престој во Скопје, како почесен гостин на Бодибилдинг и Фитнес Федерацијата на Македонија, во рамки на меѓународниот натпревар во бодибилдинг, објави претседателот Пендаровски на неговите официјални профили на социјалните мрежи и сподели видео и фотографии од оваа средба.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.