Продолжениот викенд ја зголеми фреквенцијата на граничните премини

Објавено на 18 јуни, 2021 во 17:49

Продолжениот викенд е добар повод голем број на граѓани да заминат од државата. Од утрово може да се забележи метеж на граничните премин Богородица, Блаце, Табановце.

Колони возила на наши државјани беа утрово забележан на границата кон Србија кои заминуваат за вакцинација и ревакцинација. Но и на граничниот премин Богородица голем број на автомобили се упатуваа кон нашиот јужен сосед.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.