Се финализира текстот на договорот за фингерпринт апаратите

Објавено на 11 август, 2021 во 14:04

Државната изборна комисија денеска сооопшти дека постапува согласно Законот за завршување на текот на постапката на јавната набавка на фингерпринт апаратите.

-Вчера пристигнаа претставници на економскиот оператор „ДЕРМАЛОГ” и во текот на денешниот ден се вршат завршни консултации за финализирање на текстот на договорот и негово потпишување, стои во соопштението.

По ова, како што се наведува, веднаш почнуваат да течат роковите за испорака на техничката опрема, за што ДИК дополнително ќе ја информира јавноста.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.