Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи

Објавено на 9 август, 2022 во 09:21

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ индексот ќе изнесува 8.

Утре и во следните денови во попладневните часови на повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурите ќе бидат во постепено опаѓање.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.