Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Објавено на 27 јуни, 2022 во 09:13

Времето денеска сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за ретка појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во следните денови ќе се задржи сончево и топло време, во попладневните и вечерните часови со локална појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.