Сончево со мала до умерена облачност

Објавено на 8 ноември, 2022 во 09:13

Претпладне со магла или ниска облачност по одделни котлини особено вдолж пошироко Повардарие. Во местата со подолготрајна магла температурата ќе биде најмногу до 14 степени. Во останатите делови ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

До петок времето ќе биде стабилно и претежно тивко со магла по одделни котлини. За време на викендот ќе биде ветровито со зголемена облачност и повремени врнежи од дожд, а дневната температура позначително ќе опадне.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.