Сончево со умерена облачност, максималната температура ќе биде 33 степени

Објавено на 30 август, 2023 во 09:16

Во Македонија времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Локално, претежно во западните делови, ќе има услови за појава на краткотраен слаб дожд, информираат од УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од девет до 18 степени, а максималната ќе достигне 33 степени.

УХМР најавува период на претежно сончево време со умерена облачност и со пониски утрински температури. Само на места ќе има услови за краткотраен слаб дожд.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.