Сончево време, попладне пороен дожд

Објавено на 7 јуни, 2023 во 09:46

Претпладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец, попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд проследен со грмежи. Утринската температура ќе се движи во интервал од 13 до 16 степени, а дневната од 18 до 29 степени.

УХМР и за утре прогнозира нестабилно време. Претпладне се очекува да биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, на места со услови за невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и појава на град.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.