Спречен терористички напад на ИСИС (ВИДЕО)

Објавено на 22 октомври, 2021 во 14:25

Терористички напад врз сообраќајната инфраструктура е спречен во Ставрополската област на Русија (Кавказ), соопшти Федералната служба за безбедност на Русија.

– Спречен е обидот на поддржувачите на меѓународната терористичка организација ИСИС да извршат терористички напад врз објектите на сообраќајната инфраструктура на Ставрополската област со употреба на импровизирана експлозивна направа, се наведува во соопштението.

При претресот на местото на живеење на терористите бил откриен материјал за за правење направи.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.