Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

angjusev apostolovskafin

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, заедно со министерката задолжена за странски инвестиции Зорица Апостолска денеска ќе остварат работна посета на општина Свети Николе.

За време на престојот ќе ја посетат компанијата МИК Свети Николе, во индустриската зона Овче Поле, кадешто ќе остварат средба со менаџментот и ќе извршат обиколка на производствените капацитети, компанијата БИМ.

Во Свети Николе ќе остварат средба со бизнис секторот од овој регион.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново