Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

fotovoltaici fin

Во Клубот на пратениците во Скопје денеска ќе бидат отворени понудите од Јавниот оглас за доделување на премии за електрична енергија произведена од фотонапонски централи.

На јавното отворање на понудите ќе присуствува и ќе се обрати министерот за економија Крешник Бектеши.

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново