Курсна листа на НБРСМ

Објавено на 14 април, 2021 во 07:30

nn 768x347

14.04.2021

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.6150 денари, додека американскиот долар вреди 51.7947денари, британската фунта пак, чини 71.0685 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.