Курсна листа на НБРСМ

Објавено на 16 април, 2021 во 08:02

kursna lista 16.04

16.04.2021

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.6053 денари, додека американскиот долар вреди 51.4664 денари, британската фунта пак, чини 71.0123 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.