Курсна листа на НБРСМ

Објавено на 20 април, 2021 во 07:28

kursna lista 20.4.2021 749x400

20.04.2021

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.6125 денари, додека американскиот долар вреди 51.1944 денари, британската фунта пак, чини 71.3479 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.