Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта

Објавено на 26 јули, 2021 во 10:26

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.4858 денари, а американскиот долар чини 52.2527 денари. Британската фунта изнесува 71.8796 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.