Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото?

Објавено на 27 јули, 2021 во 10:04

Според средната курсна листа на Народна банка на Република Северна Македонија, еврото денеска изнесува 61.4833 денари, а американскиот долар чини 52.1620 денари. Британската фунта изнесува 71.9355 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.