Курсна листа на НБРСМ: Колку денари денеска чини едно евро, долар, фунта …

Објавено на 10 септември, 2021 во 10:26

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.5656 денари, а американскиот долар чини 52.0068 денари. Британската фунта изнесува 71.9561 денари.

Курсна листа за 10.9.2021
Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.