Курсна Листа на НБРСМ: Колку денеска чини евро, долар, фунта…

Објавено на 22 јули, 2021 во 10:45

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.4860 денари, а американскиот долар чини 52.2307 денари. Британската фунта изнесува 71.1973 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.