Курсна листа на НБРСМ: Колку денеска чини евро, долар, фунта

Објавено на 21 јули, 2021 во 10:12

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.4853 денари, а американскиот долар чини 52.2168 денари. Британската фунта изнесува 71.0402 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.