Курсна листа на НБРСМ

Објавено на 10 јуни, 2021 во 11:33
Кусна листа за 10 јуни 2021

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6874 денари, а американскиот долар чини 50.5842 денари. Британската фунта изнесува 71.6879 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.